Lipiec 16 2020 18:59:11
Nawigacja
Losowa fotografia
Reforma Edukacji

Informujemy, że na stronie internetowej MEN

Link
znajdują się informacje dotyczące przygotowanej reformy edukacji.
Do pobrania są m.in. projekty ustaw i broszura informacyjna.
Osiągnięcia uczniów 2005-2006
Nowa strona 1

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 16

W CZĘSTOCHOWIE W

ROKU SZKOLNYM 2005/2006

 

CERTYFIKATY

 1.    Certyfikat dla Gimnazjum nr 16 im. Bolesława Chrobrego - odznaka  za udział w akcji eTwinning label za partnerstwo z Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego na Litwie nadany przez centralne  Biuro Akcji e Twinning oraz Biura akcji e Twinning Litwa i Polska.

2.    Błogosławieństwo z Jasnej Góry dla Gimnazjum nr 16 im. Bolesława Chrobrego w Częstochowie z podziękowaniem za szczególny wkład w obchody Jubileuszu 350-lecia Cudownej obrony jasnej góry 1655-1660.

3.     Dyplom Centrum Edukacji Obywatelskiej dla Gimnazjum nr 16 w Częstochowie za Udział w projekcie „Młodzi Głosują” – Wybory Parlamentarne i Prezydenckie 2005

OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY  PRZEDMIOTOWE

 1. Stefan Baran 3c - Etap rejonowy - Ogólnopolski konkurs „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1531-1683 „ Od Obertyna do Wiednia” - mgr Arkadiusz Balcerzak

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE ŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY

  1. Michał Matusik, Karolina Wrońska 2b, Konkurs geograficzny - etap rejonowy - mgr Dorota Prokopiuk

 2. Karolina Kupicha, 2fOlga Wójcicka 3a, Karolina Wrońska 2b, Paulina Chamczyk 3d, Tomasz Kott - Konkurs biologiczny - etap rejonowy - mgr Anna Strzelczyk

 3. Olga Wójcika 3a, Klaudia Sklaska, Agata Zaskórska, Magdalena Żurawska, Ewelina Flaszewska, Stefan Baran - Konkurs języka polskiego - etap rejonowy - mgr Iwona Palęga, mgr Renata Krogulec, mgr Janina Piersiak

4. Ewelina Flaszewska, Karolina Kupicha, Rafał Szczepanik, Konkurs historyczny - etap rejonowy - mgr Arkadiusz Balcerzak, mgr Jolanta Biernacka

5. Karolina Kupichja 2f, Olga Wójcicka 3a, Karolina wrońska 2b, Paulina Chamczyk 3d, Tomasz Kott - Konkurs biologiczny - Finał konkursu - mgr Anna Strzelczyk

KONKURSY  O CHARAKTERZE PRZEDMIOTOWYM

 
Lp.
 
 
Imię i Nazwisko
 
Rodzaj konkursu -lokata
 
Opiekun- nauczyciel
1.
Paweł Kalwik 3a
3m
Międzygimnazjalny Konkurs Historyczny z okazji 87 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – Gimnazjum nr 19
 w Częstochowie
Mgr Jolanta Biernacka
2.
 Paweł Kalwik 3a
wyróżnienie
 Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny „Jeden z dziesięciu” – G-6 Częstochowa
 Mgr Małgorzata Moskalik
3
Paweł Kalwik 3a
3m
 Międzygimnazjalny Konkurs historyczny z okazji 87 rocznicy Odzyskania Niepodległości
 Mgr Jolanta Biernacka
4
Karolina Wrońska
Adam Kunicki
Kamil Hałada
udział
V Wojewódzki Konkurs Biblijny dla uczniów szkół gimnazjalnych
„jestem, który jestem” 
 
Mgr Elwira Fertacz
 
5
 Klaudia Szczerbak
2 miejsce
Filip Ogorzewski
Udział w finale
Konkurs Angielskiej ortografii „SPELLING OUIZ” – VLO im. Adama Mickiewicza
 
Mgr Małgorzata Szymankiewicz
 
6
 
 Olga Wójcicka 3a
2 miejsce
Magdalena Bialik
2 miejsce
Regionalny Konkurs Gimnazjalny na wywiad dziennikarski „Trzy pytania do...”
 
Mgr Janina Piersiak
 
7
 Kinga Kaczmarska 2b
Monika Stanior 2b
Urszula Kozłowska  3a
2 miejsce
Paulina Chamczyk
3 miejsce
 I Międzygimnazjalny Konkurs Historyczno-Plastyczny
„Polacy w Europie. Polacy w świecie” G-18, RCIE
 Mgr Jolanta Biernacka
8
Michał Matusik
10 miejsce
Kamil Krześ,
Piotr Zwolski
udział
 XVI Regionalna Olimpiada Wiedzy Geograficzno-Turystycznej Wożniki 2006
 Mgr Dorota Prokopiuk

KONKURSY ARTYSTYCZNE

1. Jakub Gęga - 3 miejsce - Konkurs techniczny „Najładniejszy stroik świąteczny” - mgr inż. Ewa Polis

2. Gimnazjum nr 16 - IV miejsce - Konkurs wiedzy o hip-hopie - Gim 15 - mgr Małgorzata Wojtasińska

3. Jakub Gęga – 1 m, Dorota Kowalska 2m, Paula Winiarska – 3m, Karina Korbela – 1m, Anna Śleszyńska – 2m, Łukasz Trejtowicz – 3m, Michał Sokołowski – 3m - Konkurs „Boże narodzenie za pasem... czyli tradycyjna szopka betlejemska w sztukach plastycznych” - mgr inż. Ewa Polis

4. Tatiana Lech - nagroda - III Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych z motywem Jasnej Góry - mgr inż. Ewa Pols

5. Martyna Wojtasińska - 1 miejsce, Marta Resel 1c - 2 miejsce, Paula Wojciechowska - wyróżnienie - II Festiwal Piosenki Europejskiej Konopiska 2006, G Konopiska - mgr Małgorzata Wojtasińska

 KONKURSY SPORTOWE

 
Lp.
 
 
Imię i Nazwisko
 
Rodzaj konkursu -lokata
 
Opiekun- nauczyciel
1

Gimnazjum nr 16
5 miejsce
Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – pływanie dziewcząt rok szk. 2005/2006
 
 
mgr Małgorzata Ignasiak  - Siwek
2.
Gimnazjum nr 16
3 miejsce
III Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o puchar Dyrektora TZN im. gen. Wł. Sikorskiego
w Częstochowie
mgr Małgorzata Ignasiak  - Siwek
mgr Zbigniew Tyrek
mgr Rafał Lis
mgr Arkadiusz Urbańczyk
3.
Gimnazjum nr 16
4 miejsce
Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – drużynowe zawody LA chłopców rok szk. 2005/2006
mgr Małgorzata Ignasiak  - Siwek
mgr Zbigniew Tyrek
mgr Rafał Lis
mgr Arkadiusz Urbańczyk
4
Gimnazjum nr 16
 
Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – za udział i postawę sportową w turnieju Siatkówki „Wiosna 2006” rok szk. 2005/2006
mgr Małgorzata Ignasiak  - Siwek
mgr Zbigniew Tyrek
mgr Rafał Lis
mgr Arkadiusz Urbańczyk
 
5
Gimnazjum nr 16
4 miejsce
Turniej Siatkarski o Puchar Wiosny 2006 Prezesa Zarządu Oddziału ZNP w Częstochowie
mgr Małgorzata Ignasiak  - Siwek
mgr Zbigniew Tyrek
mgr Rafał Lis
mgr Arkadiusz Urbańczyk
 
6
Gimnazjum nr 16
2 miejsce
Międzygimnazjalny Turniej wiedzy o siatkówce oraz  za udział w rozgrywkach  piłki siatkowej.
mgr Małgorzata Ignasiak  - Siwek
mgr Zbigniew Tyrek
mgr Rafał Lis
mgr Arkadiusz Urbańczyk
 7
Gimnazjum nr 16
4 miejsce
Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – piłka siatkowa chłopców rok szk. 2005/2006
mgr Małgorzata Ignasiak  - Siwek
mgr Zbigniew Tyrek
mgr Rafał Lis
mgr Arkadiusz Urbańczyk
 
 8
Gimnazjum nr 16
5 miejsce
Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – tenis stołowy chłopców rok szk. 2005/2006
 
Mgr Zbigniew Tyrek
 9
Gimnazjum nr 16
4 miejsce
Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – tenis stołowy dziewczęta rok szk. 2005/2006
 
Mgr Małgorzata Ignasiak- Siwek
 10
Gimnazjum nr 16
2 miejsce
Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Koszykówka dziewczęta rok szk. 2005/2006
mgr Małgorzata Ignasiak  - Siwek
mgr Zbigniew Tyrek
mgr Rafał Lis
mgr Arkadiusz Urbańczyk
 11
Gimnazjum nr 16
10 miejsce
Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej –  piłka siatkowa chłopców rok szk. 2005/2006
mgr Małgorzata Ignasiak  - Siwek
mgr Zbigniew Tyrek
mgr Rafał Lis
mgr Arkadiusz Urbańczyk
 
12
Gimnazjum nr 16
10 miejsce
Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej –  pływanie dziewcząt rok szk. 2005/2006
Mgr Małgorzata Ignasiak- Siwek

 PODZIĘKOWANIA

1. Gimnazjum nr 16 - Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Częstochowie - Podziękowanie za pomoc w organizacji kwesty na rzecz dzieci stowarzyszenia.

2. Gimnazjum nr 16 - Prezydenta Miasta Częstochowy - Podziękowanie  za udział szkoły w programie obchodów Jubileuszu 350-lecia Jasnej Góry.

3. Gimnazjum nr 16 - Dyplom za udział w projekcie „Młodzi Głosują” - Centrum Edukacji Obywatelskiej Warszawa

4. Ewelina Moskalek 3b, Martyna Wojtasińska 3b - Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce  oraz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie - Podziękowanie za  udział w akcji „Pomóżmy zwierzętom”

5. Gimnazjum nr 16 w Częstochowie - 19 uczniów Polskie Stowarzyszenie na Rzecz osób z upośledzeniem Umysłowym - Podziękowanie za zbiórce kwestarskiej w supermarkecie REAL w dniu 31.10.2005r na rzecz stowarzyszenia

6. Gimnazjum nr 16 w Częstochowie - Towarzystwo „Nasz Dom” Podziękowanie za udział w akcji „Góra grosza 2005”

7. Gimnazjum nr 16 w Częstochowie - Gimnazjum nr 11 – Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” - w wyniku zbiórki przekazano na ten cel kwotę 583, 92 zł

8. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Gospodarki Odpadami - Podziękowanie za udział w Ogólnopolskiej Akcji  Zbiórki Baterii

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP - EFS

ePUAP

ZPP-P w Częstochowie

3,449,441 unikalne wizyty