Lipiec 16 2020 17:53:23
Nawigacja
Losowa fotografia
Reforma Edukacji

Informujemy, że na stronie internetowej MEN

Link
znajdują się informacje dotyczące przygotowanej reformy edukacji.
Do pobrania są m.in. projekty ustaw i broszura informacyjna.
Osiągnięcia uczniów 2007-2008

SUKCESY UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 16

IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W CZĘSTOCHOWIE

W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2007/2008

 
 

Poseł na XIV Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży – Krzysztof Ciesielski

 



OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE


Lp. Imię i Nazwisko Rodzaj konkursu Opiekun-nauczyciel
1.

Bartosz Ziętal

etap rejonowy - wojewódzki

Ogólnopolski konkurs „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1531-1683

„Od Obertyna do Wiednia”

mgr Arkadiusz Balcerzak

2. Wacław Mostowski Mistrz Angielskiej Ortografii - Junior Ogólnopolski Konkurs Angielskiej Ortografii „Spelling Quiz 2008” – V LO Częstochowa mgr Małgorzata Szymankiewicz
3. Karolina Dubiel 5 miejsce X edycja ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „112
w trudnej sprawie – nie używaj przy zabawie”
mgr Grażyna Tarkowska





WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE ŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY


Lp. Imię i Nazwisko Rodzaj konkursu Opiekun- nauczyciel
1.

Martyna Kocerba 3a

Barbara Skubała 3d

Jessica Kuraś 3a

Konkurs geograficzny

etap rejonowy
mgr Dorota Prokopiuk
2.

Monika Pilińska 3c

Magdalena Warwas 2d

Paula Majdzik 3c

Martyna Żurawiecka 3c

Artur Krysiak 3d

Konkurs biologiczny

etap rejonowy
mgr Anna Strzelczyk
3.

Olga Bialik 3d

Weronika Kowalik 2b

Sra Kłucińska 3c

Zofia Wojtysiak 3c

Katarzyna Łataś 3b

Diana Dobrzańska 2b

Kamila Kulisiewicz 3c

Paula Majdzik 3c

Konkurs języka polskiego

etap rejonowy

mgr Iwona Pałęga

mgr Renata Krogulec

mgr Janina Piersiak

4.

Paweł Świeży 3c

Katarzyna Łataś 3b

Martyna Okraska 3b

Krzysztof Lewicki 2b

Patryk Wykrętowicz 3c

Konkurs historyczny

etap rejonowy

mgr Arkadiusz Balcerzak

mgr Jolanta Biernacka
5. Michał Dędek 2a

Konkurs języka angielskiego

Finalista konkursu
mgr Małgorzata Szymankiewicz
6.

Magdalena Warwas 2d

Monika Pilińska 3c

Konkurs biologiczny

Finalista konkursu
mgr Anna Strzelczyk
7.

Barbara Skubała 3d

Konkurs geograficzny

Finalista konkursu
mgr Anna Strzelczyk
8.

Zofia Wojtysiak 3c

Konkurs języka polskiego

Finalista konkursu

mgr Iwona Pałęga

KONKURSY O CHARAKTERZE PRZEDMIOTOWYM

Lp. Imię i Nazwisko Rodzaj konkursu -lokata Opiekun- nauczyciel
1.

Monika Pilińska 1m

Krzysztof Lewicki 2m

Martyna Wolniak 3m

Konkurs informatyczny „Firma komputerowa – Trodat”

G-16
mgr Jarosław Nurek
2.

Olga Gołąbek 1m

Monika Pilińska 2m

Maria Korczak 3m

Konkurs informatyczny

Kalendarz informatyczny na 2008 rok” - G-16
mgr Jarosław Nurek
3.

Monika Pilińska 1m

Magdalena Warwas 2m

Aleksandra Sztekler 3m

Konkurs informatyczny

„Mój cyfrowy świat”

G-16
mgr Janusz Frej
4.

Monika Pilińska 

wyróżnienie

Konkurs Multimedialny

„Wychowanie patriotyczne, wartości, postawy i symbole narodowe”

Akademia Polonijna

w Częstochowie
mgr Jarosław Nurek
5.

Zofia Wojtysiak 3m

Katarzyna Łataś 2m
Miedzygimnazjlany Konkurs Gramatyczny– G-4 mgr Iwona Pałęga
6.

Gimnazjum nr 16

udział
Powiatowy konkurs „Między fizyka a chemią pól żartem, pół serio” G-17

mgr Eliza Pęczek

mgr Ilona Mędrzyk
7.

Katarzyna Łataś

1 miejsce

Monika Pilińska

2 miejsce

Bartosz Orzychowski

3 miejsce
I Powiatowy Konkurs Historii Ojczystej i Historii Sztuki „Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki” mgr Jolanta Biernacka
8.

Katarzyna Łataś,

Martyna Okraska

2 miejsce

II Powiatowy Konkurs „Wiedzy o Demokracji”

G-18
mgr Jolanta Biernacka
9.

Olga Bialik 3 miejsce

Dominika Gajzner

udział
VI Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglosaskich „Culture Genius” mgr Małgorzata Szymankiewicz

KONKURSY ARTYSTYCZNE


Lp. Imię i nazwisko Rodzaj konkursu -lokata Opiekun - nauczyciel
1.

Marta Resel 3c

udział
XIV Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek Mgr Barbara Żurawiecka
2.

Kinga Juszczyk 3m

II Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”

ZS nr 2Gim 15
Mgr Grażyna Tarkowska
3. Olga Gołąbek 3 nagroda VI Regionalny Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „Tradycje i obrzędy polskie” MGS Częstochowa Mgr Grażyna Tarkowska
4.

Olga Gołąbek 1m

Anna Knaś 1m

Martyna Kocerba 2m

Karolina Przybylska 2m

Monika Pilińska 3m

Ewelina Kopeć 3m
„Bolesław Chrobry – patron szkoły” Mgr Grażyna Tarkowska
5.

Barbara Skubała 2m

Maria Korczak 3m

Konkurs Multimedialny

„Wychowanie patriotyczne, wartości, postawy i symbole narodowe”

Akademia Polonijna

w Częstochowie
Mgr Grażyna Tarkowska
6.

Olga Gołąbek 2m

Izabela Utratna 3 miejsce
VII Międzypowiatowy Konkurs Plastyczny na kartkę walentynkową w kategorii Gimnazjum Mgr Grażyna Tarkowska
7.

Dominika Gajzner

2 miejsce

I Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

G-12
Mgr Barbara Żurawiecka
8.

Marcin Śpiewak

Daniel Dańczak

2 nagroda

Konkurs Plastyczny

„Anioł 2007”  G - Konopiska
Mgr Grażyna Tarkowska

KONKURSY SPORTOWE


Lp. Imię i nazwisko Rodzaj konkursu - lokata Opiekun - nauczyciel
1.

Gimnazjum nr 16

1 miejsce

Uczniowski klub Sportowy „Żeromski”

Turniej Koszykówki Dziewcząt – Ferie Zimowe 2008
Mgr Arkadiusz Urbańczyk
2. Kinga Juszczyk 2m

Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – pływanie

rok szk. 2007/2008

mgr Małgorzata Ignasiak  - Siwek

3.

Gimnazjum nr 16

4 miejsce

Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – pływanie

rok szk. 2007/2008

mgr Małgorzata Ignasiak  - Siwek

4.

Gimnazjum nr 16

6 miejsce

Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – łyżwiarstwo szybkie dziewcząt

rok szk. 2007/2008

mgr Małgorzata Ignasiak  - Siwek

5.

UKS „Szesnastka”

2 miejsce
XX Festiwal koszykówki Dziewcząt – OZK Częstochowa Mgr Arkadiusz Urbańczyk
6.

Gimnazjum nr 16

1miejsce

Turniej Piłki Nożnej „Prusfootball”

ZS im. Bolesława Prusa Częstochowa
Mgr Agata Kolman
7.

Gimnazjum nr 16

3 miejsce

Turniej Piłki Nożnej

„Nie biorę – Jestem czysty”

UKS „Szesnastka”
Mgr Arkadiusz Urbańczyk
8.

Gimnazjum nr 16

udział

V Turniej Piłki Siatkowej Chłopców TZN Częstochowa Mgr Arkadiusz Urbańczyk
Mgr Agata Kolman
9.

Gimnazjum nr 16

1 miejsce

Turniej Koszykówki dziewcząt „Ferie Zimowe 2008”UKS „Żeromski” Mgr Arkadiusz Urbańczyk



 

INNE KONKURSY


Lp. Imię i nazwisko Rodzaj konkursu - lokata Opiekun - nauczyciel
1.

Monika Plińska

Martyna Okraska

Katarzyna Łataś

- udział

I Gra Miejska „podchody do Historii”

Gazeta w Częstochowie
dr Ryszard Stefaniak
2. Gimnazjum nr 16 XXXIV Złaz Turystyczny „Pieczenie ziemniaka”

Mgr Jolanta Biernacka

Mgr Arkadiusz Balcerzak

3. Gimnazjum nr 16 XVII Złaz Turystyczny „My się zimy nie boimy”

Mgr Jolanta Biernacka

Mgr Arkadiusz Balcerzak

4.

Monika Pilińska

udział

Konkursie wiedzy o AIDS „Żyję bez ryzyka”

Śląskie centrum Zdrowia Publicznego w Katowicach
Mgr Anna Strzelczyk
5. Wojciech Synoradzki 2 

miejsce

Bartosz Ziętal

2 miejsce
Powiatowy konkurs na prasowy „X Częstochowski Przegląd Gazet Szkolnych”

mgr Janina Piersiak

mgr Renata Krogulec

6. Gimnazjum nr 16 Bieg patrolowy „szlakiem Miejsc Akcji Bojowych i Sabotażowych Częstochowskich Harcerzy
w latach 1939-
1945”
dr Ryszard Stefaniak

Mgr Jolanta Biernacka

7. Monika Pilińska

Tytuł Ucznia z klasą

Za projekt „Samorząd terytorialny i rada gminy”

Mgr Jolanta Biernacka

8. Monika Pilińska

Tytuł Ucznia z klasą

Za projekt „Jestem twórcą – Częstochowa w obiektywie”
Mgr Elżbieta Rams




WOLONTARIAT

Lp. Imię i nazwisko Instytucja Treść
1.

Artur Krysiak 3d

Monika Marciniak 3d
TOZP Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Podziękowanie za wolontariat
2. Paweł Świeży Świetlica Środowiskowa „Radosny Dom” – PKPS Częstochowa Podziękowanie za wolontariat



PODZIĘKOWANIA

 

 

I

 

1

Gimnazjum nr 16

Zarząd Główny Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Warszawie

Odznaczenie Gimnazjum Złotą Odznaką Honorową

2

Gimnazjum nr 16

Centrum Edukacji obywatelskiej w Warszawie

Dyplom dla G-16 za udział w programie „Młodzi glosują wybory parlamentarne 2007”

3

Gimnazjum nr 16

Śląskie centrum Zdrowia Publicznego w Katowicach

Podziękowanie za udział w konkursie wiedzy o AIDS „Żyję bez ryzyka”

4.

Gimnazjum Nr 16

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Częstochowie,

 Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej

 

Podziękowanie za promowanie na terenie szkoły działań edukacyjnych
o tematyce HIV/AIDS wśród młodzieży

5.

Marcin Nowak

Salezjański Ośrodek Animacji
i Wychowania

List pochwalny  za udział w przeprowadzeniu półkolonii dla dzieci w czasie ferii zimowych

6

Gimnazjum nr 16

Muzeum Historii Polski

Podziękowanie za udział w konkursie „Odważmy się być wolnymi”



Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP - EFS

ePUAP

ZPP-P w Częstochowie

3,449,275 unikalne wizyty