Lipiec 16 2020 18:35:52
Nawigacja
Losowa fotografia
Reforma Edukacji

Informujemy, że na stronie internetowej MEN

Link
znajdują się informacje dotyczące przygotowanej reformy edukacji.
Do pobrania są m.in. projekty ustaw i broszura informacyjna.
Osiągnięcia uczniów 2002-2003
Nowa strona 3

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 16

W CZĘSTOCHOWIE W I SEMESTRZE

ROKU SZKOLNEGO 2002/2003

---------------------------------------------

 
 
KONKURSY PRZEDMIOTOWE
 
-   Czerwiec Karolina kl. 3b - Etap rejonowy konkursu j.polskiego – opiekun mgr Iwona Pałęga      
-   Janusz Gajewski 2f, Wiktoria Kocerba 3a, Agnieszka Nonas 3a - Etap rejonowy konkursu z historii – opiekunowie mgr Marek Romański, mgr Jolanta Biernacka
-   Kamil Dworak 3a, Tomasz Roszkowski 3a, Janusz Gajewski 2f - Etap rejonowy konkursu z matematyki – opiekunowie - mgr Małgorzata Moskalik, mgr Halina Jelonek
-   Janusz Gajewski 2f, Natalia Kita 2a - Etap rejonowy konkursu z biologii – opiekunowie - mgr Bogdan Paprotny, mgr  Anna Strzelczyk
-   Janusz Gajewski 2f - Etap rejonowy konkursu z geografii – opiekun - mgr Dorota Prokopiuk
 
KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE I MIĘDZYSZKOLNE O CHARAKTERZE PRZEDMIOTOWYM
 
-    Gimnazjum nr 16 - Paweł Wilk 1e, Janusz Gajewski 2f - II miejsce – Konkurs „Matematyka w banku” (Gimnazjum 7) opiekun mgr Barbara Kierat
-    Janusz Gajewski 2f – etap rejonowy –Ogólnopolski konkurs historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1904-1922” –opiekun - mgr Marek Romański
-    Mateusz Jejda 2e , Michał Utrata –wyróżnienie –Konkurs Śląskiego Centrum Zdrowia Publicznego i  życia       Częstochowy „Niepełnosprawny w środowisku społecznym” – opiekunowie - mgr Aleksandra Modlińska , mgr Monika Sekuła
-    Jolanta Duda 3c , Klaudia Knapik 3c , Natalia Lesińska 3e , Jolanta Szparaga 3a , Sebastian Jakiel 2a – I etap /szkolny/ - Konkurs wiedzy „Poznajemy parki krajobrazowe” – opiekunowie - mgr Bogdan Paprotny , mgr Anna Strzelczyk
-    Łukasz Baryń 2e , Mateusz Gembka 3e , Małgorzata Mostowska – udział – Międzyszkolny konkurs wiedzy o krajach anglosaskich /Gimnazjum 5/ - opiekunowie - mgr Małgorzata Szymankiewicz , mgr Iwona Strach
                                                     
KONKURSY ARTYSTYCZNE
 
-    Agnieszka Imiełowska 3e , Małgorzata Mostowska 3e , Małgorzata Krogulec 3e, Zuzanna Mszyca 3e , Olga Sikora 3e – udział – Szopka Betlejemska w sztukach ludowych /Muzeum Częstochowskie/ - opiekunowie mgr Maria Cieślak-Gurgul
-    Gimnazjum nr 16 /Kwintet wokalny/  - udział – VII Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej Myszków 2002 – opiekun - mgr Małgorzata  Wojtasińska 
-     Małgorzata Kiełbania , Anna Bednarek , Katarzyna Gola – udział – VII Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej Myszków 2002 – opiekun – mgr Małgorzata Wojtasińska
-    Magdalena Samodurow – III miejsce – Konkurs plastyczny „Krwiodawcy dają ludziom nadzieje” – opiekun – mgr Maria Cieślak-Gurgul , mgr Iwona Strach
-    Karolina Kapera , Anna Bednarek – udział – Festiwal Kolęd i Pastorałek – opiekun – mgr Małgorzata Wojtasińska
-    Magdalena Samodurow , Justyna Dojwa , Katarzyna Drewniak , Anita Dziegiedź - wyróżnienie – Konkurs plastyczny „Energia elektryczna” – opiekun – mgr Maria Cieślak-Gurgul
-    Gimnazjum nr 16 – udział – Międzygimnazjalny  konkurs muzyczny „Bądźmy silni  nie orężem a wolą” /Gimnazjum nr 5/ - opiekun – mgr Maria Cieślak-Gurgul, mgr Iwona Strach
-    Anna Kobyłkiewicz – III miejsce – Międzygimnazjalny konkurs muzyczny „Bądźmy silni nie orężem lecz wolą” /Gimnazjum nr 5/ - opiekun – mgr Iwona Pałęga
 
TURYSTYKA
 
-    Piotr Waluśkiewicz 2e, Krzysztof Kowalski 2d , Damian Cudak 2b – III miejsce – VIII Andzejkowo -Mikołajkowe Marsze na Orientację „Amino 2002” – opiekun – mgr Arkadiusz Balcerzak
-    Gimnazjum nr 16 – udział – Jubileuszowa XXI Akcja „Czysta Jura 2002”– opiekun - mgr Arkadiusz Balcerzak
 
OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
 
-    Gimnazjum nr 16 - udział - XIX Harcerski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt - Opiekun - Małgorzata Ignasiak Siwek
-    Gimnazjum nr 16 - IV miejsce - Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - łyżwiarstwo szybkie dziewcząt- Opiekun - Małgorzata Ignasiak Siwek
-    Gimnazjum nr 16 - VI miejsce - Współzawodnictwo sportowe szkół dziewcząt - Opiekun - Małgorzata Ignasiak Siwek
-    Gimnazjum nr 16 - II miejsce - II Mikołajkowy turniej Streetballa Gimnazjów chłopców - Opiekun - Zbigniew Tyrek
-    Gimnazjum nr 16 - V miejsce - Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt- Opiekun - Małgorzata Ignasiak Siwek
-    Gimnazjum nr 16 - VI miejsce - Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - drużynowe zawody LA dziewcząt- Opiekun - Małgorzata Ignasiak Siwek
-    Gimnazjum nr 16 - VI miejsce - Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej - piłka nożna - Opiekun - Zbigniew Tyrek
 

PODZIĘKOWANIA

 - Komisja Episkopatu Polski ds. misji - Dyplom uznania dla Gimnazjum nr 16 za udział w konkursie "Mój szkolny kolega z Afryki"

 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 16

W CZĘSTOCHOWIE W II SEMESTRZE

ROKU SZKOLNEGO 2002/2003

----------------------------------------------

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

- Janusz Gajewski, kl.2f – finalista konkursu przedmiotowego z geografii, opiekun mgr Dorota Prokopiuk.
- Janusz Gajewski, kl.2f – finalista konkursu przedmiotowego z historii, opiekun mgr Marek Romański.
-  Kamil Dworak, kl.3a – finalista konkursu przedmiotowego z matematyki, opiekun mgr Małgorzata Moskalik.
 

KONKURSY, ZAWODY SPORTOWE

-  V miejsce w II regionalnym Turnieju Koszykówki Streetball chłopców, opiekunowie mgr Arkadiusz Urbańczyk, mgr Zbigniew Tyrek.
- II miejsce w II Regionalnym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt, opiekun mgr Małgorzata Ignasiak-Siwek.
- III miejsce Emilia Kurzyńska kl.2e w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Dziewcząt – zawody lekkiej atletyki, opiekun mgr Małgorzata Ignasiak-Siwek.
- IV miejsce Gimnazjum w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Dziewcząt – piłka nożna w roku szkolnym 2002/2003, opiekun mgr Małgorzata Ignasiak-Siwek.
- VI miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Dziewcząt – tenis stołowy, opiekun mgr Małgorzata Ignasiak-Siwek.
- V miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Dziewcząt – piłka ręczna, opiekun mgr Małgorzata Ignasiak-Siwek.
- II miejsce w Turnieju Koszykówki Chłopców UKS „Joker” – G 15, opiekun mgr Arkadiusz Urbańczyk.
- II miejsce Gimnazjum w harcerskim turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt, opiekun mgr Małgorzata Ignasiak-Siwek.
- I miejsce w Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt G1, opiekun mgr Małgorzata Ignasiak-Siwek.
- II miejsce UKS „Szesnastka” w II Turnieju Siatkówki Chłopców Mastercap UKS „Wolność”, opiekun mgr Zbigniew Tyrek.
- III miejsce Gimnazjum w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezesa ZNP, opiekun mgr Zbigniew Tyrek.
 
KONKURSY ARTYSTYCZNE
 
-    I miejsce Patrycja Żerdzińska, kl.3a w Międzygimnazjalnym konkursie „Wielkanocna Pisanka” g15, opiekun mgr Maria Cieślak –Gurgul.
-  Piotr Hamala, udział w VII Konkursie Keybordzistów „Interpretacja” w MDK Częstochowa, opiekun mgr Małgorzata Wojtasińska.
-  Kabaret „SZOK”  II miejsce w XXVIII Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych, opiekun mgr Małgorzata Wojtasińska.
-  Kabaret „SZOK”  I miejsce w eliminacjach rejonowych w XXVIII Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych, opiekun mgr Małgorzata Wojtasińska.
-  Zespół teatralny wyróżnienie w  eliminacjach rejonowych w XXVIII Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych, opiekun mgr Małgorzata Wojtasińska.
-  Paweł Wypych wyróżnienie w XV Regionalnym Konkursie Recytatorskim dla uczniów gimnazjów i szkól podstawowych, opiekunowie mgr Małgorzata Wojtasińska, mgr Iwona Pałęga.
-   II miejsce Gazeta „Szkołowisko” w V Częstochowskim Przeglądzie Gazet Szkolnych, opiekun mgr Janina Piersiak.
-   Hanna Szczerbak III nagroda w II Regionalnym konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży, Miejska Galeria Sztuki, Starosta Częstochowski, opiekun mgr Maria Cieślak –Gurgul.
-   Anna Bednarek, Małgorzata Kiełbania I miejsce w V Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Cztery pory roku w piosence”, opiekun mgr Małgorzata Wojtasińska.
 

INNE KONKURSY

-   Łukasz Baryń, Maciej Stawczyk, kl2e udział w Diecezjalnym Wojewódzkim Konkursie Biblijnym szkół gimnazjalnych, opiekun mgr Elwira Fertacz.
-   Gimnazjum nr 16, udział w II Diecezjalnym Misyjnym Dniu Dziecka, opiekun ks. Mgr Marek Siwek.
-   Gimnazjum nr 16, udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, opiekun mgr Janusz Frej.
-   Gimnazjum nr 16, II miejsce w Międzygimnazjalnym Turnieju Ekologicznym „Ekologia na poważnie i wesoło” G20, opiekun mgr Bogdan Paprotny.
-   Paulina Szymaniak 3b, Janusz Gajewski 2f, Agnieszka Nonas, 3a, Natalia Lesińska, 3e udział w Międzygimnazjalnym Turnieju Ekologicznym „Ekologia na poważnie i wesoło” G20, opiekun mgr Bogdan Paprotny.
-   Adrian Mastalerczuk 2f, Łukasz Oleszczuk 2f dyplom uznania za udział w zajęciach plastycznych GOKiS w Poczesnej.
-   Kamil Dworak 3a, Andrzej Wach 3a,Maciej Nowak 3a Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o książce Tolkiena „Władca Pierścieni”, opiekun mgr Małgorzata Szymankiewicz.
-   Martyna Wagner 3a udział w Ogólnopolskim Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.
-   Klasa 3f (1miejsce), klasa2d (2miejsce), klasa2e,2f(3miejsce)w konkursie „Znam przepisy ruchu drogowego”, opiekunowie mgr Janusz Frej, mgr Eliza Pęczęk.
-   Karol Bator kl.3f, Janusz Gajewski 2f, Mateusz Pędziwuiatr 2e miejsca 1-3 w Olimpiadzie Informatycznej, opiekunowie mgr Janusz Frej, mgr Jarosław Nurek.
-   Andrzej Starczewski, kl.2a udział w Międzygimnazjalnym Konkursie „Czy znasz historię Częstochowy” G-9, opiekun mgr Arkadiusz Balcerzak.
-   Łukasz Lewandowski, kl.1e II miejsce w IV Międzygimnazjalnym Konkursie „Matematyka w praktyce” G-5, opiekun mgr Anita Cierpiał.
-   Daria Wrońska, kl1c wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie na pracę literacką dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, opiekun mgr Janina Piersiak.
-   Janusz Gajewski 2f, Tomasz Roszkowski 3a, Kamil Dworak 3a dyplomy uznania w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”, opiekunowie: mgr Halina Jelonek, mgr Małgorzata Moskalik, mgr Barbara Kierat.
-   I miejsce Gimnazjum(zespół w składzie: Agnieszka Imiełowska 3e,Monika Wnuczek 3e, Katarzyna Jarzyn 3a) w Międzygimnazjalny Konkurs „Co wiesz o samorządzie terytorialnym i Radzie Gminy”, opiekunowie: mgr Arkadiusz Balcerzak, mgr Jolanta Biernacka, mgr Marek Romański, mgr Marta Merczyńska, mgr Dorota Prokopiuk.
-  Janusz Gajewski, eliminacje rejonowe „Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Losy żołnierza polskiego w latach 1904-1922” o wyzwolenie i graice II Rzeczypospolitej”, opiekun mgr Marek Romański.
-   III miejsce Gabriel Jarosz 2b w Międzygimnazjalnym Konkursie Astronomicznym, G-16, opiekun mgr Eliza Pęczek.
-   III miejsce Marta Opydo 3a w Międzygimnazjalnym Konkursie Informatycznym „Moja szkoła, moja klasa”, opiekun mgr Jarosław Nurek.
-   Marta Opydo, Justyna Chrząstek, Ilona Rycharska – najlepsze wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX, opiekun mgr Magdalena Bastek.
-   Marta Maslanka 2d(3m.), Jacek Dzianok 2f(2m.), Janusz Gajewski 3f(1m.); Kamil Drożdżowski 1e(3m.), Olga Skrzypiec 1d(2m.), Łukasz Lewandowski 1e(1m.) w Gimnazjalnym Konkursie Matematycznym „Mistrz logiki”, opiekunowie mgr Halina Jelonek, mgr Elżbieta Rams, mgr Anita Cierpiał, mgr Katarzyna Bartczak.
 

PODZIĘKOWANIA

 - Sebastian Jakiel 2a, Agnieszka Imiełowska 3e – List pochwalny Salezjańskiego Ośrodka Animacji i Wychowania „SOWA” za przygotowanie
i przeprowadzenie półkolonii w okresie ferii zimowych 2003 roku.
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP - EFS

ePUAP

ZPP-P w Częstochowie

3,449,366 unikalne wizyty