Lipiec 16 2020 17:47:00
Nawigacja
Losowa fotografia
Reforma Edukacji

Informujemy, że na stronie internetowej MEN

Link
znajdują się informacje dotyczące przygotowanej reformy edukacji.
Do pobrania są m.in. projekty ustaw i broszura informacyjna.
Osiągnięcia uczniów 2003-2004
Nowa strona 2
OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 16
W CZĘSTOCHOWIE W
ROKU SZKOLNYM 2003/2004
-------------------------------------------------------------------------------------
WYRÓŻNIENIA HONOROWE SZKOŁY
 
1.      Tytuł „Szkoła z klasą” nadany Gimnazjum nr 16 przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego.
2.      Certyfikat „Akademia Bezpieczeństwa dla młodzieży” nadany Gimnazjum nr 16 w Częstochowie za udział w projekcie edukacyjnym  przez Częstochowskie Stowarzyszenie Inicjatyw Europejskich.
 
OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY  PRZEDMIOTOWE
1. Janusz Gajewski 3f, Łukasz Baryń 3e, Mateusz Pędziwiatr 3e, Agnieszka Kożuch 3e - Ogólnopolski konkurs „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1922-1945.Od traktatu ryskiego do układu poczdamskiego” - Dr Ryszard Stefaniak
 
2. Janusz Gajewski 3f, Mateusz Pędziwiatr 3e, Agnieszka Kożuch 3e - Ogólnopolski konkurs „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1922-1945.Od traktatu ryskiego do układu poczdamskiego - Dr Ryszard Stefaniak
 
3. Janusz Gajewski 3f - Ogólnopolski konkurs „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1922-1945.Od traktatu ryskiego do układu poczdamskiego - Dr Ryszard Stefaniak
 
WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE ŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY
 
1. Magdalena Goldsztajn 3d, Paulina Chmielewska 3f - Etap rejonowy konkursu języka polskiego - mgr Aleksandra Modlińska, mgr Renata Krogulec
2. Janusz Gajewski 3f - Etap rejonowy konkursu z fizyki - mgr Renata Kuśmierska
3. Janusz Gajewski 3f, Natalia Kita 3a - Etap rejonowy konkursu z biologii - mgr Bogdan Paprotny, mgr Anna Strzelczyk
4. Anna Bednarek 2a, Hanna Szczerbak 2a - Etap rejonowy konkursu z historii - mgr Marta Merczyńska
5. Janusz Gajewski 3f - Etap rejonowy konkursu z geografii - mgr Dorota Prokopiuk
6. Janusz Gajewski 3f - Etap rejonowy konkursu z matematyki - mgr Halina Jelonek
7. Janusz Gajewski 3f - Finał  konkursu z geografii - mgr Dorota Prokopiuk
8. Janusz Gajewski 3f - Finał konkursu z biologii - mgr Anna Strzelczyk
9. Janusz Gajewski 3f - Finał konkursu z fizyki - mgr Renata Kuśmierska
10. Paulina Chmielewska 3f - Finał konkursu języka polskiego - mgr Renata Krogulec
11. Janusz Gajewski 3f - laureat konkursu z geografii - mgr Dorota Prokopiuk
12. Janusz Gajewski 3f - Laureat konkursu z biologii - mgr Anna Strzelczyk
13. Janusz Gajewski 3f - Laureat  konkursu z fizyki - mgr Renata Kuśmierska
 
KONKURSY  O CHARAKTERZE PRZEDMIOTOWYM
 
Lp.
Imię i Nazwisko
Rodzaj konkursu -lokata
Opiekun- nauczyciel
1
Kamil Starczewski 3a
Andrzej Starczewski 3a
III Międzygimnazjalny konkurs „Czy znasz historię Częstochowy i regionu”– G nr 9(udział)
Mgr Arkadiusz Balcerzak
2
Kamil Starczewski 3a
Emilia Rogula 3a
Międzygimnazjalny konkurs
„Z genetyką za pan brat”
- G nr 17 ( I miejsce)
Mgr Anna Strzelczyk
3
Andrzej Starczewski 3a
Janusz Gajewski 3f
Natalia Kita 3a
Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „ Mistrz nauk Przyrodniczych” – Zespól Szkół im. C.K.Norwida (II miejsce)
Mgr Anna Strzelczyk
Mgr Bogdan Paprotny
4
Aleksandra Brymora 3a
Natalia Kita 3a
Anna Kobyłkiewicz 3a
Monika Drelewska 3a
 II Międzygimnazjalny Konkurs „Ekologia na poważnie i wesoło” – G nr 20 (udział uczniów + 1 miejsce Gimnazjum nr 16)
Mgr Anna Strzelczyk
Mgr Bogdan Paprotny
5
I miejsce Gimnazjum nr 16
Międzygimnazjalny Konkurs Ekologiczny – G nr 15
Mgr Anna Strzelczyk
Mgr Bogdan Paprotny
6
Judyta Nowak
Międzygimnazjalny Konkurs komputerowy – G nr 2 (III miejsce)
Mgr Janusz Frej
7
Jan Mostowski 3a
Powiatowy konkurs języka angielskiego „Britain in Focus” – Gimnazjum Mykanów (III miejsce)
Mgr Małgorzata Szymankiewicz
8
Janusz Gajewski 3f
Justyna John 2e
Paulina Stachura 2a
XIV Regionalna Olimpiada Wiedzy Geograficzno- Turystycznej Woźniki 2004 (udział)
Mgr Dorota Prokopiuk
9
Paweł Wypych 3d
II Konkurs Recytatorski „Wiersze mojego dzieciństwa” – MDK 9 (II miejsce)
Mgr Iwona Pałęga
10
Anna Kobyłkiewicz 3a
Paweł Wypych 3d 2miejsce
III Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski „I śmiech niekiedy może być nauką” Poezja na wesoło – G nr 6 (wyróżnienie)
Mgr Iwona Pałęga
11
Natalia Kita 3a
Łukasz Baryń 3e
Agnieszka Bekus 3a
Mateusz Pędziwiatr
Międzygimnazjalny Konkurs „Zagrożenie HiV i AIDS a tolerancja” – G nr1
(I miejsce))
Mgr Anna Strzelczyk
Mgr Bogdan Paprotny
12
Anna Kobyłkiewicz 3a (wyróżnienie)
Paweł Wypych 3d
(II miejsce)
III Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski „ Polska Poezja Współczesna” – G nr 2
Mgr Iwona Pałęga
13
Paweł Wilk
Łukasz Lewandowski 2e
Turniej matematyczny „Matematyka w banku”
– G nr7 ( udział)
Mgr Barbara Kierat
14
Paweł Wypych 3d
XIV Regionalny Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów - ROK
Mgr Małgorzata Wojtasińska
15
Paweł Wilk 1m.
Olga Wójcicka 2m.
Leszek Roszkowski 2m.
Sylwia Kieras 1m.
Szkolny konkurs matematyczny „Mistrz logiki” – G nr 16
Mgr Halina Jelonek
Mgr Justyna Kłosek
Mgr Anita Cierpiał
Mgr Elżbieta Rams
16
Karolina Bzrzozowska 3c
Łukasz Baryń 3e
Albert Przymus 1d
Szkolny konkurs znajomości słownictwa języka angielskiego
Andrzej Pluta
17
Paulina Chmielewska 3f
Natalia Kita 3a
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Literaturze i Teorii Literatury – G nr 1
Mgr Renata Krogulec
18
Gimnazjum nr 16
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym -– eliminacje powiatowe (udział)
Mgr Janusz Frej
19
Maciej Stawczyk 2c
Albert Przymus 1d
Wojewódzki Konkurs Biblijny dla gimnazjalistów” Słowo Chrystusa niech w was przebywa z całym bogactwem” –Kuria Metropolitarna w Częstochowie
 
20
Gimnazjum nr 16 (udział)
Międzyszkolny Konkurs historyczny „Czy znasz mity greckie” – G nr 12
Mgr Jolanta Biernacka
 
INNE KONKURSY
 
1. Daria Wrońska 2c (I miejsce) - Ogólnopolski Turniej Niepodległości w broni pneumatycznej(pistolet pneumatyczny 30 strzałów –10m.)
2. Gabriel Jarosz 3b - I Międzygimnazjalny Konkurs Techniczny „ Najładniejszy stroik świąteczny” – G nr22 - mgr.inż. Ewa Paluszkiewicz
3. Gimnazjum nr 16 (udział) - XXX Złaz Turystyczny „Pieczenie ziemniaka” - Andrzej Pluta
4. Daria Wrońska 2c  - (II miejsce) - Mistrzostwa LOK Młodzików i juniorów młodszych w strzelectwie sportowym (pnp 30 mł.)
5. Daria Wrońska 2c (I miejsce) - Mistrzostwa LOK Młodzików i juniorów młodszych w strzelectwie sportowym (psp 30sz mł.)
6. Daria Wrońska 2c (I miejsce) - Mistrzostwa LOK Młodzików i juniorów młodszych w strzelectwie sportowym (psp 30 d)
7. Daria Wrońska 2c (IImiejsce) - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym (psp 30)
8. Daria Wrońska 2c  (II miejsce) - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym (ps 30) 
9. Daria Wrońska 2c (II miejsce) - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym (ps 30)
10. Gimnazjum nr 16 - Certyfikat uczestnictwa w II Międzyszkolnym dyskusyjnym forum młodzieżowym
11. Gimnazjum nr 16 – Szkolny Klub Europejski - Daria Wrońska 2c, Marta Mostyl 2c - Certyfikat III Śląskiego Forum Klubów Europejskich – RCIE w Katowicach
 
 KONKURSY ARTYSTYCZNE
 
1. Anna Bednarek, Karolina Kapera - X Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek - ROK - mgr Małgorzata Wojtasińska
2. Tomasz Szymczyk, Dorota Feliks - Konkurs „Interpretacje 2004” - MDK - mgr Małgorzata Wojtasińska
3. Gabriel Jarosz 3b, Szymon Augustyński 3b, Sebastian Pleń, Ewelina Żyła 3e, Natalia Kita 3a - Konkurs plastyczny „Boże Narodzenie za pasem czyli tradycyjna szopka betlejemska w sztukach plastycznych” – Muzeum Częstochowskie - mgr. inż. Ewa Paluszkiewicz
4. Gimnazjum nr 16 - Konkurs plastyczny „Energia elektryczna – bezpiecznym naszym przyjacielem” - mgr Maria Cieślak - Gurgul
5. Gimnazjum nr 16 - IV Międzyszkolny Przegląd Zespołów Artystycznych – kabaret – G nr 5 - mgr Małgorzata Wojtasińska
6. Redakcja Gazetki Szkolnej „Szkołowisko” - VI Częstochowski Przegląd Gazet Szkolnych – G nr 1 - mgr Janina Piersiak, mgr Renata Krogulec
7. Gabriel Jarosz – wyróżnienie w kat. Gimnazjum - Konkurs plastyczny Archiwum Państwowego w Częstochowie „Drzewo genealogiczne mojej rodziny”
 
KONKURSY SPORTOWE
 
1. Piotr Szewczyk – 3 miejsce - Gimnazjum nr 16 - Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Tenis stołowy chłopców ( III miejsce) - mgr Zbigniew Tyrek
2. Gimnazjum nr 16 - VIII Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki nożnej chłopców – UKS „Wolność” G nr 9
3. Gimnazjum nr 16 - Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Łyżwiarstwo szybkie dziewcząt( IV miejsce) - mgr Małgorzata Ignasiak Siwek
4. Gimnazjum nr 16 - Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – drużynowe zawody LA dziewcząt ( V miejsce) - mgr Małgorzata Ignasiak Siwek
5. Małgorzata Frączek 3c, Klaudia Szczerbak 2a - Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – drużynowe zawody LA dziewcząt ( III miejsce)
6. Gimnazjum nr 16 – 3 miejsce - I Majówka z koszykówką 2004 dziewcząt – UKS Dragon – G nr 13 - mgr Rafał Lis
7. Gimnazjum nr 16 – 3 miejsce - Turniej Piłki Nożnej Chłopców z okazji Dnia Sportu – Zespół Szkół Gastronomicznych 
 
PODZIĘKOWANIA
 
1. Gimnazjum nr 16 - Towarzystwo „Nasz Dom” - Podziękowanie za udział w akcji „Góra grosza”
2. Mariusz Nanys 2a, Adam Ruszowski 2c, Saebastain Jakiel 3a, Małgorzata Kiełabania 2a, Przemysław Lech 2a, Konrad Kundys 3c, Jakub Matyja 1d, Salezjański Ośrodek Animacji i Wychowania w Częstochowie - List pochwalny za  przygotowanie półkolonii dla dzieci i młodzieży „Ferie 2004”
3. Gimnazjum nr 16 - Agencja Artystyczna „Cracovia” - Podziękowanie za współpracę i udział młodzieży w imprezach artystycznych
4. Gimnazjum nr 16 - Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 16 - Podziękowanie za zorganizowanie zbiórki lektur i książek do biblioteki szkolnej
5. Gimnazjum nr 16 - Organizatorzy Dnia Papieskiego w Częstochowie - Podziękowanie za udział uczniów w obchodach Dnia Papieskiego w Częstochowie
6. Gimnazjum nr 16 - Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie - Podziękowanie za udział w przeglądzie kabaretów szkolnych i zespołów wokalnych
7. Mateusz Mizgalski, Patrycja Pach, Daria Wrońska - Gimnazjum nr 16, Gimnazjum nr 12 - Podziękowanie za udział w I Międzygimnazjalnych Warsztatach "Prawa Dziecka - prawa ucznia".
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BIP - EFS

ePUAP

ZPP-P w Częstochowie

3,449,256 unikalne wizyty